قاعده – حکمرانی کردن کارگردان فیلم نامزد اسکار

قاعده – حکمرانی کردن: کارگردان فیلم نامزد اسکار تاریخ سینما کارگردانی سینمایی انگلیسی کارگردان نامزدی سینمای انگلیس انگلیسی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کاملاً در جریان ‌گله‌ها و شِکوه‌های مردم هستیم , انتقاد مردم، فقط از دولت و مج

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: واقعاً ۲۲بهمن امسال در سرتاسر کشور، ۲۲بهمن متفاوتی بود، بعد از ۳۹سال این حرکت عظیم مردمی شبیه معجزه است. 

کاملاً در جریان ‌گله‌ها و شِکوه‌های مردم هستیم , انتقاد مردم، فقط از دولت و مج

رهبر انقلاب: کاملاً در جریان گله ها و شِکوه های مردم هستیم / انتقاد مردم، فقط از دولت و مجلس و قوه ی قضائیه نیست؛ ممکن است از شخص حقیر هم انتقاد داشته باشند

عبارات مهم : اسلامی

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: واقعاً ۲۲بهمن امسال در سرتاسر کشور، ۲۲بهمن متفاوتی بود، بعد از ۳۹سال این حرکت عظیم مردمی شبیه معجزه هست.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبحگاه امروز (یکشنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم متدین و انقلابی تبریز، درک عمیق و انقلابی ملت در تفکیک میان «انقلاب و نظام» با «عملکرد تشکیلات و دستگاههای مختلف» را از علل مهم حضور متفاوت و تحسین برانگیز مردم در راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن امسال خواندند و سخنان مهمی در چهار محور «انقلاب و کارکرد مهم آن»، «آسیب شناسی انقلاب»، «اولویتهای مقطع کنونی» و «آینده انقلاب» بیان کردند.

به گزارش گزینش ، حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای این دیدار با اشاره به تقارن این ایام با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، مقام والای آن بانوی بزرگ را به عنوان برترینِ زنان اهل بهشت مورد توافق همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی دانستند و گفتند: درس آن بانوی دو عالم به همه مسلمانان، درس شجاعت، فداکاری و معرفت آموزی است.

کاملاً در جریان ‌گله‌ها و شِکوه‌های مردم هستیم , انتقاد مردم، فقط از دولت و مج

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ را آینده ساز و تاریخ آفرین خواندند و خاطرنشان کردند: اگر این قیام پرعظمت نبود، به احتمال زیاد اتفاق ۱۹ دیِ قم فراموش و مسیر تاریخ کشور عوض می شد، بنابراین تبریزی ها با قیام و فهم درست و اقدام بموقع توانستند حرکت عظیمی را بوجود آوردند که آن حرکت به ۲۲ بهمن ۵۷ و پیروزی انقلاب اسلامی منتهی شد.

ایشان سپس به راهپیمایی پرشور و متفاوت مردم در ۲۲ بهمن امسال اشاره کردند و گفتند: چنین حضور مردمی در دفاع از انقلاب اسلامی آن هم در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب، شبیه معجزه است و در هیچ یک از انقلاب های دنیا نظیر ندارد.

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: واقعاً ۲۲بهمن امسال در سرتاسر کشور، ۲۲بهمن متفاوتی بود، بعد از ۳۹سال این حرکت عظیم مردمی شبیه معجزه است. 

رهبر انقلاب اسلامی، علت حضور با انگیزه تر مردم در راهپیمایی امسال را بروز دشمنی های گوناگون از داخل و خارج از جمله از جانب امریکا و بعضی همسایگان ناخلف و بدعهد خواندند و افزودند: البته مردم به بعضی پرسشها جاری کشور انتقاد دارند و ما کاملاً از انتقادها، گلایه ها و شکوه های آنها مطلع هستیم ولی هنگامی که پای انقلاب و نظام در میان هست، مردم اینگونه در دفاع از انقلاب به صحنه می آیند.

ایشان، حضور خردمندانه مردم را ناشی از وجود «آگاهی انقلابی» و «کمال سیاسی» در ملت و توانایی آنها در تفکیک «نظام انقلابیِ امت و امامت» با «تشکیلات دیوانسالاری کشور» دانستند و گفتند: نه فقط از دولت و قوه قضائیه و مجلس، بلکه ممکن است فردی از شخص حقیر نیز انتقاد داشته باشد ولی انتقاد هیچ منافاتی با ایستادگی پای نظام اسلامی و انقلابیِ برآمده از پایداری ملت و فداکاری صدها هزار شهید ندارد و به همین علت، مردم با همه وجود از این انقلاب دفاع می کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه با اشاره به سوابق برجسته و انقلابی مردم تبریز، این دیدار را عالی ترین وقت جهت بیان چند مسئله اساسی در خصوص «کارکردهای انقلاب»، «آسیب شناسی انقلاب»، «اولویت ها» و در نهایت «آینده انقلاب اسلامی» خواندند.

کاملاً در جریان ‌گله‌ها و شِکوه‌های مردم هستیم , انتقاد مردم، فقط از دولت و مج

ایشان با اشاره به عظمت و ابعاد خارج از درک انقلاب اسلامی و تلاش فراوان دشمن های جهت انکار خدمات و کارکردهای آن، مهمترین کار انقلاب اسلامی را «تبدیل نظام طاغوت به نظام مردم سالار» برشمردند و افزودند: مردمسالاری یعنی در همه چیز «مردم» اصل هستند.

رهبر انقلاب اسلامی، انتخابات و رأی مردم در تعیین مستقیم یا غیرمستقیم رهبری، مدیر جمهور و سایر مسئولان را تنها بخشی از مردم سالاری دانستند و گفتند: مردم سالاری یعنی «مردم را در همه امور زندگی صاحب رأی و تدبیر و تصمیم قرار دادن» و این درست در نقطه برابر هیچ کاره بودن مردم و استبداد مطلق سلاطین و طواغیت در قرنهای متمادی قبل از انقلاب است.

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: واقعاً ۲۲بهمن امسال در سرتاسر کشور، ۲۲بهمن متفاوتی بود، بعد از ۳۹سال این حرکت عظیم مردمی شبیه معجزه است. 

ایشان با یادآوری اضافه شدن سلطه و نفوذ خارجی به استبداد داخلی از اواسط دوران قاجار و همه کاره شدن امریکایی ها در دوره پهلوی، افزودند: مردم سالاری اجازه استبداد و سلطه خارجی را نمی دهد و علاوه بر عوض کردن اساسی در اداره سیاسی کشور، اثر آن در خدمات شهری و روستایی و زنده کردن روحیه کارهای بزرگ همچون تشکیل سپاه پاسداران، جهاد سازندگی و بسیج نمایان است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به آثار شگرف مردم سالاری در پرورش استعدادهای مردمی به یک نمونه در بخش سلامت اشاره کردند و گفتند: در دوران طاغوت کشور بحدی از لحاظ نیروی انسانی ناتوان بود که جهت درمان، پزشکان هندی و فیلیپینی به کشور می آمدند ولی امروز کشور عزیزمان ایران قطب جالب سلامت در منطقه و جزو چند کشور اول دنیا در بعضی دانش های کمیاب و نوپدید است که این نتیجه مردم سالاری و اعتماد به مردم و زنده شدن حس اعتماد به نفس ملی است.

کاملاً در جریان ‌گله‌ها و شِکوه‌های مردم هستیم , انتقاد مردم، فقط از دولت و مج

ایشان، ابهت و عزت و عظمت ملت کشور عزیزمان ایران را یکی دیگر از کارکردهای انقلاب اسلامی دانستند و گفتند: امروز یک کشور منطقه با وجود فروش روزانه ۱۰ میلیون بشکه نفت و در اختیار داشتن خزانه ی پر از پول، کشوری عقب مانده است و هیچ حرف و خبری از ملت آن در دنیا نیست ولی در اثر مردم سالاری دینی، در نگاه عمومی به کشور، مردم کشور عزیزمان ایران برجسته و پیش برنده انقلابند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: به علت وجود این واقعیت، دشمنیِ دشمن های با مردم کشور عزیزمان ایران است و اینگونه نیست که امریکایی ها فقط با شخص حقیر یا چند مسئول دولتی دشمن باشند، لیکن همه کارهایی که آنان را به خشم و غضب وامی دارد، کار ملت کشور عزیزمان ایران است.

ایشان پیشرفت کشور را نتیجه مردم سالاری دینی خواندند و با اشاره به نامگذاری دهه سوم انقلاب به نام «دهه پیشرفت و عدالت» خاطرنشان کردند: پیشرفت در عرصه های متفاوت به معنای واقعی کلمه رخ داده ولی در زمینه «عدالت» اقرار می کنیم که عقب مانده ایم.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر ضرورت عذرخواهی از خداوند و مردم به خاطر عقب افتادن در زمینه عدالت افزودند: ان شاءالله با همت مسئولان و مردان و زنان کارآمد و مؤمن در این زمینه نیز پیشرفت خواهیم کرد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: پیشرفت یعنی یک ملت با اتکاء به تصمیم و اراده و دانش و ظرفیت خود، به صفوف مقدم برسد که این واقعیت در کشور عزیزمان ایران محسوس است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تأثیرگذاری و صاحب رأی بودن جمهوری اسلامی در پرسشها منطقه، پیشرفت های کشور عزیزمان ایران در عرصه های پزشکی، هسته ای، نانو، زیست فناوری، دفاعی و راههای مواصلاتی را یادآور شدند و تأکید کردند: اگر به جوانان اهمیت بیشتری دهیم، از شدت استعداد و ابتکار، آماده پرواز و اوج گیری هستند ولی ما مسئولان قدری در این زمینه کوتاهی داریم و باید همت و تلاش بیشتری صورت پذیرد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: دشمن های کشور عزیزمان ایران از پیشرفت های چهار دهه اخیر مطلعند ولی ملت ها از این پیشرفت ها بخوبی آگاه نیستند چراکه ما در تبلیغات ضعیف، کم کار و کم ابتکار هستیم که باید جبران کنیم.

ایشان در همین زمینه به مسئولان توصیه کردند: به صورت عملی و هنرمندانه، و نه با مبالغه و نه صرفاً گزارش های زبانی، پیشرفت های متفاوت کشور را بازگو کنند تا بعضی غافلان که نادانسته در این پرسشها تشکیک می کنند، واقعیتها را درک کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای در نوعی جمع بندی از این بخش سخنانشان افزودند: انقلاب، کشور را از بد بختی و ملت را از حالت توسری خوری و ذلت خارج کرد و ملت امروز سربلند و سرافراز، به تأثیرگذاری در همه امور مشغول است و این بزرگ ترین دستاورد انقلاب است.

بخش دوم سخنان مهم حضرت آیت الله خامنه ای به «آسیب شناسی انقلاب» تخصیص داده شده است داشت.

ایشان مهمترین آفت همه انقلاب ها را «ارتجاع» به معنای سست شدن، توقف و بازگشت به اوضاع قبلی خواندند و خاطرنشان کردند: تقریباً همه انقلاب های آشنا شده است دنیا در همان سالهای نزدیک به این بلیّه دچار شده است اند.

رهبر انقلاب اسلامی، استحکام و استمرار شعارهای مهم انقلاب را در طول چهار دهه اخیر بی نظیر خواندند ولی هشدار دادند: خطراتی انقلاب را در معرض آسیب قرار می دهد.

ایشان «حرکت به سمت اشرافی گری»، «دل سپردن به طبقات مرفه به جای توجه به مستضعفان و قشرهای ضعیف» و «تکیه و اعتماد به خارجی ها به جای تکیه بر مردم» را نمونه های حرکت ارتجاعی خواندند و تأکید کردند: نخبگان جامعه حواسشان جمع باشد، مدیران کشور به شدت مراقب باشند و مردم هم با حساسیت، واکنش‌ها ما مسئولان و مدیران را تحت نظر داشته باشند تا اینگونه حرکات ارتجاعی در کشور اتفاق نیفتد.

حضرت آیت الله خامنه ای روی کار بودن «آدم های سابقاً انقلابی» ولی عوض شدن خط و راه انقلاب را به معنای ارتجاع دانستند و خاطرنشان کردند: انقلاب نشده است که عده ای بروند و ما بیاییم، بلکه انقلاب یعنی دگرگونی، عوض کردن مسیر و حرکت به سمت اهداف والا که اگر این اهداف فراموش شود، انقلاب معنایی ندارد.

ایشان، انقلاب اسلامی در سال ۵۷ را شروع عوض کردن و حرکت اصلاحی در جامعه برشمردند و افزودند: انقلاب در سال ۵۷ تمام نشد بلکه شروع شد و این حرکت باید عمیق تر، گسترده تر و خردمندانه تر ادامه یابد.

حضرت آیت الله خامنه ای با انتقاد از کسانی که از تعبیر «انقلابی» برداشت منفی می کنند، افزودند: نظام اداره کشور و اصول قانون اساسی باید محترم شمرده شود و کسی نباید تصور کند که انقلاب بدون نظام امکان تحقق دارد.

ایشان تأکید کردند: این خطاست که بعضی تصور کنند به اسم انقلاب باید به همه چیز و به همه حوادث و بخشهای نظام اسلامی زبان انتقاد و اعتراض داشت، لیکن انقلاب یعنی باید نظام اسلامی، مردم سالاری دینی و نظام امت و امامت با نشانه ها و جهت گیری انقلابی باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با ابراز خرسندی از مرسوم بودن سکه انقلاب و انقلابی گری در میان مردم و وجود پرشمار مدیران حقیقتاً انقلابی افزودند: به فضل الهی، جمهوری اسلامی تاکنون از نگاه طاغوتی به مردم دور بوده است و بعد از این هم با حساسیت مردم و مسئولان دور خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای این بخش از سخنانشان را با این جملات مهم و تعیین کننده آخر دادند: «اشرافی گری و امتیاز طلبی مسئولان»، «بی مبالاتی به بیت المال» و «بی توجهی به طبقه مستضعف»، حرکاتی ضدانقلابی است و همه تشکیلات نظام باید با این نگاه به سمت اهداف انقلاب حرکت کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای در سومین بخش سخنانشان در تبیین «اولویت های کنونی کشور»، مسئله «اقتصاد» را بسیار مهم دانستند.

ایشان، تکیه بر ظرفیتهای درونی و مردم را راه اساسی حل پرسشها اقتصادی خواندند و افزودند: اقتصاد مقاومتی همانگونه که بارها گفته ایم و همه مسئولان نیز سیاست های آن را تصدیق کردند، به معنای محصور شدن در داخل نیست بلکه درون زا و برونگراست بنابراین نگویند می خواهیم با دنیا ارتباط داشته باشیم، لیکن ارتباط با دنیا در اقتصاد مقاومتی وجود دارد ولی اعتماد و تکیه باید بر مردم باشد نه به بیگانگان.

ایشان بکارگیری استعدادها، ظرفیتها و سرمایه های درونی را نیازمند تدبیر خواندند و افزودند: رونق اقتصاد داخلی نیازمند صادرات خوب، واردات در حد نیاز و جلب سرمایه گذاری خارجی است ولی سررشته و تدبیر کار باید دست مدیران داخلی باشد و کار به بیگانگان سپرده نشود.

ایشان زلزله اقتصادی و ضربه فوق العاده شدید حدود یک دهه قبل به بعضی کشورهای پیشرفته شرق آسیا را عبرتی بزرگ خواندند و افزودند: این ضربه که یک شبه این کشورها را به فقر و بد بختی کشاند نتیجه وابستگی به سرمایه خارجی بود.

رهبر انقلاب با اشاره به سود نبردن کشور از اتکاء و اعتماد به خارج در برجام و مذاکرات هسته ای افزودند: ما نتیجه اتکاء به خارجی ها را در قضیه برجام مشاهده کردیم و در قضیه مذاکرات هسته ای به آنها اعتماد کردیم ولی سودی نبردیم البته خوشبختانه مسئولان برخورد خوبی با این مسئله دارند و وزیر امور خارجه که باید از او تقدیر کرد، با خباثت امریکایی ها و به نعل و به میخ زدن اروپایی ها، برخورد خیلی خوب و نیرومند دارد که این راه باید ادامه یابد.

رهبر انقلاب گفتند: باید از بیگانه بهره برد ولی نباید به او اعتماد و تکیه کرد آیا که از راههای متفاوت بر آینده کشور مسلط می شود و همه مسئولان باید این مسئله بسیار مهم را در کانون توجه داشته باشند.

ایشان، چهل سال زحمت ملت را در شرایط تحریم و فشار، به حرکت بر روی سنگلاخ تشبیه کردند و افزودند: با این وجود، پیشرفت کرده ایم که این واقعیت نشانه توانایی ملت و کشور است.

رهبر انقلاب در تبیین دیگر اولویت های کنونی، «ترجیح مدیریت جهادی بر دیوانسالاری» را مورد تأکید قرار دادند و افزودند: قوای مجریه، قضاییه و همه بخشها باید با مدیریت جهادی یعنی پرکاری همراه با تدبیر، کار را دنبال کنند و جهت پیشبرد کارها اصطلاحاً شب را از روز نشناسند.

«ترجیح متن مردم به اهداف و منافع جناحی و حزبی» و «اولویت خدمت رسانی به قشرهای ضعیف و مناطق محروم» دو توصیه مهم دیگر رهبر به مسئولان بود.

حضرت آیت الله خامنه ای در زمینه دفاعی ادامه و نوسازی همه شیوه ها و ابزارها و تجهیزات مورد نیاز امروز و فردای کشور را، دارای اولویت کامل دانستند و افزودند: بدون لحظه ای تردید، کشور باید به سمت هر چیزی که جهت دفاع نیاز دارد حرکت کند، ولو همه دنیا مخالف باشند.

رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد شدید از دشمنانی که با جنگ افزارهای خود بشریت را ترساندن می کنند ولی با توان موشکی کشور عزیزمان ایران مخالفت می کنند، افزودند: این مسئله به شما چه ربطی دارد؟ شما می خواهید ملت کشور عزیزمان ایران موشک و دیگر امکانات دفاع از خود را نداشته باشد، تا به او زور بگویید.

ایشان افزودند: ما البته مسائلی همچون بمب هسته ای و سلاح کشتار جمعی را حرام می دانیم ولی هر چیز دیگری را که مورد نیاز داشته باشیم، با قدرت دنبال می کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی در تبیین اولویت های اقتصادی نیز، «اشتغال و تولید» را مورد تأکید خاص قرار دادند و با اشاره به نامگذاری امسال به «اقتصاد مقاومتی؛ تولید – اشتغال» افزودند: در این زمینه البته کارهایی انجام و آمارهایی ارائه شده است ولی جهت تحقق آنچه مورد نظر هست، کار و تلاش بیشتری نیاز است.

حضرت آیت الله خامنه ای جوانان و نوجوانان عزیز کشور را به آمادگی ایمانی، علمی و انقلابی فراخواندند و افزودند: جوان موتور پیشرفت حال و آینده کشور است و نسل جوان کنونی که عزم و همت و بصیرتی زیاد از نسل اول انقلاب دارد، باید خود را آماده شتاب بخشیدن به پیشرفت کشور کند.

رهبر انقلاب در بخش نهایی سخنانشان، استمرار و استحکام نظام اسلامی با وجود چهل سال توطئه و اقدام دولتهای مستکبر و خبیث را عالی ترین علت اقتدار جمهوری اسلامی خواندند و تأکید کردند: تهدیدات و حرفها و نقشه های علنی و غیرعلنی دشمن های را می دانیم ولی بدون لحظه ای تردید تأکید می کنیم نظام اسلامیِ متکی بر مردم، روز به روز نیرومند تر خواهد شد و همانگونه که امام خمینی می گفت «امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند»

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به تقدیم ۱۰ هزار شهید در این استان از جمله ۱۹ شهید مدافع حرم، گفت: سالروز قیام ۲۹ بهمن ۵۶ جهت آذربایجانی ها فقط یک مناسبت تقویمی نیست بلکه رجوع به ریشه ای است که تا هر لحظه دست بیعت آذربایجان شرقی را در دستان پرمهر انقلاب اسلامی نگاه می دارد.

حجت الاسلام آل هاشم خواستار توجه دلسوزانه دولتمردان به پرسشها دریاچه ارومیه شد و گفت: مردم آذربایجان در همه حوادث به درستی راه بر وقت طلبان بستند و مُهر غیرت و اعتبار خود را بخوبی حفظ کردند.

واژه های کلیدی: اسلامی | انقلاب | انقلابی | رهبر انقلاب | کشورهای پیشرفته | آیت الله خامنه ای | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz